Masaż Abhyanga

Kurs masażu Abhyanga

MASAŻ ABHYANGA A ZDROWIE

Charaka Samhita Sutrasthana mówi „Codzienny masaż z użyciem olejków daje człowiekowi przyjemność płynącą z dotyku, poprawia wygląd ciała i wzmacnia je oraz upiększa nie pozwalając mu szybko się zestarzeć „.

Według Ajurwedy wszystko składa się z pięciu elementów „pancha mahabhutas” elementy te to, przestrzeń (akasha), powietrze (vayu), ogień (agni), woda (jala) i ziemia (prithvi). Istoty żyjące posiadają jeszcze jeden element: jest to prana.

Prana to siła życiowa, podstawowa energia odpowiadająca za fizyczne, umysłowe, duchowe zdrowie
i siłę. Prana w sanskrycie oznacza ”oddech” i jest rozumiana jako siła podtrzymująca życie, energia witalna. Jest to podstawowe założenie Ajurwedy i Jogi, energia ta przepływa przez kanały subtelne zwane „nadi”,  podtrzymuje życie w ciele i umyśle.

Masaż  Abhyanga jest terapią, która pozwala odblokować kanały energetyczne i pozwala na prawidłowy przepływ tej energii witalnej.

DZIAŁANIE

Masaż Abhyanga  pomaga również usunąć zmęczenie. W dzisiejszych czasach częściej odczuwamy zmęczenie na poziomie umysłu i psychiki niż na poziomie ciała. Zbierają się w nas napięcia spowodowane stresem, lękiem i negatywnymi emocjami. Napięcia mięśni mogą też być spowodowane złą pozycją przyjmowaną w pracy oraz brakiem ćwiczeń fizycznych. Relaksująca atmosfera w trakcie masażu pozwala na odprężenie.

Kiedy masujemy ciało ciepłymi olejami, zwalczamy suchość, stawy zostają nawilżone a martwy naskórek usunięty.

Oczyszczona skóra promienieje i lśni wewnętrznym zdrowiem.

Ajurwedyjskie oleje lecznicze wzmacniają mięśnie, redukują ból i stany zapalne oraz odżywiają nerwy.

KIEDY MASUJEMY

Rano, przed kąpielą, jest  najlepszy czasem na wykonanie masażu.  Zwłaszcza jeśli występują u ciebie bóle ciała, które wzmagają się w ciągu dnia pracy. Dzięki porannej Abhyandze wykonanej olejem sezamowym, który ma działanie przeciw bólowe, zapewnisz sobie komfort przez cały dzień.

Według ajurwedy dzień dzieli się na cykle  VATA 2.00 – 6.00 i 14.00 – 18.00, PITTA 10.00 14.00, 21.00 – 2.00 i KAPHA 6.0010.00, 18.00 do 21.00. Jeżeli chcemy pomasować się po południu najlepiej zrobić to w czasie Vata czyli do 18.00 wtedy jednak dobrze jest wygrzać się po masażu

CZAS TRWANIA MASAŻU ABHYANG

Masaż Abhyanga powinien trwać od 60 do 90 minut

Codzienne namaszczanie ciała olejem daje ogromne korzyści jeśli chodzi o opóźnienie procesu starzenia, zapewnia zdrowie i dobrą odporność. Ciało staje się silne a skóra odżywiona. Wzmacnia wytrzymałość fizyczną usuwając zmęczenie. 

Kurs masażu Abhyanga

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top